İzmir Kâtip Çelebi Ünivesitesi Slogan

Öğrencilerimiz Adına Yapmış Olduğumuz DiscoverEU Başvurusu Kabul Edildi

Üniversitemiz Erasmus Kurum Koordinatörlüğü öğretim elemanı ve İKÇÜ Eurodesk Temas Noktası İrtibat Kişisi Öğr. Gör. Koray ÇELİK'in rehberliğinde başvurusu yapılan Avrupa Birliği DiscoverEU (AB'yi Keşfedin) Değerlendirme Sonuçları açıklanmıştır. Değerlendirme Sonuçları neticesinde program kapsamında 2 öğrencimiz Programdan faydalanmaya hak kazanmıştır.

     

DiscoverEU ile gençler Avrupa'nın her köşesini tren ile seyahat etme fırsatı elde etmektedirler. Program hiçbir kitap ya da belgeselin sağlayamayacağı kişisel bir deneyim ile Avrupa'nın farklı ülkelerindeki tarihi ve kültürel zenginlikleri keşfetmeleri için harika bir fırsat sunmaktadır. Aynı zamanda programa katılacak olan öğrencilerimiz seyahat ettikleri yerlerde Türk tarihi ve kültürünü tanıtma fırsatı bulacaklardır. Bu tecrübenin hem katılan gençler hem de ziyaret ettikleri toplumlar üzerinde olumlu bir iz bırakacağı düşünülmektedir.

Programdan faydalanmaya hak kazanan Coğrafya Bölümü lisans öğrencisi, Emir Azam AKIN ve Uluslararası Ticaret Bölümü lisans öğrencisi Aylin IŞILDAK kazanmış oldukları DiscoverEU haklarını, 1 Temmuz 2022 - 30 Haziran 2023 tarihleri arasında kullanabileceklerdir. Öğrencilerimiz 30 güne kadar tren ile seyahat ederek Avrupa'nın çeşitli ülkelerine seyahat etme şansı elde edeceklerdir.

Avrupa genelinde 35.000 gencin Avrupa'da ücretsiz seyahat etmesine imkan tanıyan program kapsamında gençlerin farklı kültürlerle tanışmaları, kendi kültürlerini anlatmaları, yabancı dillerini geliştirmeleri ve gittikleri ülkelerde yeni bağlantılar kurarak yenilikçi projelerde yer almaları hedeflenmektedir.

 

İlgili Resimler


Menüyü Kapat