İzmir Kâtip Çelebi Ünivesitesi Slogan

Konsorsiyum Hareketlilik Değerlendirme Sonuçları

Değerlendirme Sonuç Listesine Ulaşmak için Tıklayınız.
 

 • Doğa için Erasmus+ ve Sürdürülebilir Kalkınma ve Yeşil Kampüs Konsorsiyum Projelerinin değerlendirmesi projenin temasına uygun ISCED alanlarına öncelik verilerek yapılmıştır. Doğa için Erasmus (ISCED0821, Orman Fakültesi), Sürdürülebilir Kalkınma ve Yeşil Kampüs (0340, İşletme).
   
 • Yedek olarak belirlenen adaylar, ASIL adayların feragat etmesi veya ek kontenjan gelmesi durumunda programdan faydalanma hakkı kazanacaklardır. Kontenjan gelmesi durumunda yedek adaylarla iletişime geçilecektir. 
   
 • Projenin tematik olması bakımından faaliyete katılacak personellerin faaliyet esnasında alanına uygun faaliyetler gerçekleştirmesi gerekmektedir. 
   
 • Kazanan personellerin hareketliliklerini en geç 15 Mart 2023 tarihine kadar tamamlamış olmaları gerekmektedir.
 • Haklarından feragat etmek isteyen personellerin en geç 24 Haziran 2022 tarihine kadar Erasmus Kurum Koordinatörlüğüne Feragat Dilekçesi vermeleri gerekmektedir.
   
 • Proje bütçesinin daha verimli kullanılması açısından faaliyet gerçekleştirecek personellerin faaliyetlerini  3. gurup ülkelere gerçekleştirmeleri tavsiye edilmektedir. 
   

2. Grup Ülkeler

Almanya, Avusturya, Belçika, Fransa, Güney Kıbrıs, Hollanda, İspanya, İtalya, Malta, Portekiz, Yunanistan

3. Grup Ülkeler

Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Hırvatistan, Kuzey Makedonya, Letonya, Litvanya, Macaristan, Polonya, Romanya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Türkiye*

 

 • Ders Verme Hareketliliği kapsamında faaliyet gerçekleştirecek personeller için; faaliyetin geçerli sayılması için personelin anlaşmalı olduğumuz bir üniversitede en az 8 ders saati ders vermesi zorunludur. Faaliyetin yol hariç 3 gün sürmesi gerekmektedir. 
   
 • Eğitim Alma Hareketliliği kapsamında faaliyet gerçekleştirecek personeller için; faaliyetin geçerli sayılması için personelin akademik pozisyonuna uygun bir işletmede faaliyet gerçekleştirmesi gerekmektedir. Faaliyetin yol hariç 3 gün sürmesi gerekmektedir. 
   
 • Personele 3 gün bireysel destek + Erasmus Mesafe Hesaplayıcıya göre belirlenen km'ye göre seyahat destek hibesi verilecektir.
   
 • Hareketliliğe katılan personelin, hareketlilik süresince gerçekleştirdiği faaliyetleri içeren görsel ve yazılı içerikleri, faaliyet tamamlandıktan sonra üniversitemiz personeli ve öğrencileriyle paylaşması beklenmektedir.

  Proje ile ilgili sorularınız için:
  İrtibat:
  Öğr. Gör. Koray ÇELİK
  Dahili: 1321
Menüyü Kapat