İzmir Kâtip Çelebi Ünivesitesi Slogan

Doğa için Erasmus+ Tematik Konsorsiyum Projesi Öğrenci Staj Başvuruları

Değerli Öğrencilerimiz;

 

2021 Proje Yılı Doğa için Erasmus+ temalı projemiz kapsamında toplam 5 öğrenci staj yapmak üzere Avrupa Birliği üyesi ülkelerde temaya uygun alanlarda staj yapmak üzere gönderilecektir. 

Başvuru yapmak isteyen öğrencilerin başvurularını https://portal.ua.gov.tr/ adresi üzerinden Edevlet şifresi ile giriş yaparak İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'ni seçip, ardından Doğa için Erasmus+ Konsorsiyumu Öğrenci Staj Hareketliliği Başvuru İlanı başlıklı ilana girerek yapabilirler.

Doğa ve çevre temalı bir konsorsiyum kapsamında oluşturulan ortaklık çerçevesinde üniversitemiz öğrencileri, Avrupa Birliği üyesi Program Ülkelerinde 2 ay (60 gün) süreli staj yapmak üzere başvuru yapabileceklerdir. Staj faaliyetine ilişkin detaylar aşağıda belirtilmektedir.

KONTENJAN:
4 kontenjan Orman Fakültesi ve Su Ürünleri Fakültesi öğrencilerine,
1 kontenjan doğa ve çevre temalı bir staj programı gerçekleştirebilecek diğer fakülte ve bölüm öğrencilerine tahsis edilmiştir. Bu kapsamda başvuru olmaması durumunda 1 kontenjan Orman ve Su Ürünleri Fakültesi Öğrencilerine aktarılacaktır. 


BAŞVURU SÜRESİ
07 Haziran -10 Haziran 2022


ASGARİ KRİTERLER
En az 2.20 /4.00 Akademik Ortalama
Yabancı Dil Sınavından B1 düzeyinde puan almış olmak


DEĞERLENDİRME
Akademik Ortalama'nın %50'si
Yabancı Dil Sınavı'nın Yazılı Sınav %37.5'i, Sözlü Mülakatın %12,5'i esas alınacaktır.


HİBE ve SÜRE
Yapılacak staj faaliyetinin 60 gün olarak planlanması gerekmektedir. 60 gün üstü staj yapılması durumunda öğrenci staj yaptığı ek sürelerin bütçesini kendisi karşılayarak faaliyetini uzatabilecektir. 
Puan sıralamasına göre en üst sırada yer alan 1 öğrenci 1. ve 2. Grup ülkeler kategorisinde olan ve aylık 750 Euro hibe desteği sağlanacak ülkelerden birisini seçebilecektir.
Diğer 4 öğrenci ise, aylık 600 Euro hibe desteği sağlanacak 3. Grup ülkelerden birisinde faaliyet gerçekleştirebilecektir. 


2. Grup Ülkeler: Almanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Güney Kıbrıs, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İtalya, İzlanda, Lihtenştayn, Lüksemburg, Malta, Norveç, Portekiz, Yunanistan

3.Grup Ülkeler: Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Hırvatistan, Kuzey Makedonya, Letonya, Litvanya, Macaristan, Polonya, Romanya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Türkiye


HİBE ÖDEMESİ
Faaliyet başlamadan önce 2 aylık toplam hibenin %80'i , stajın tamamlanması sonrasında ise kalan hibenin %20'si ödenecektir. Mücbir sebepler dışında 60 güne tamamlanmayan stajlar faaliyet kapsamında değerlendirilemeyeceği için verilen hibe geri iade alınacaktır. 
 

Başvuru aşamasında sorun yaşayanlar Erasmus Kurum Koordinatrörlüğü, Doğa için Erasmus+ Proje Sorumlusu Öğr. Gör. Koray ÇELİK ile iletişime geçebilirler:


İLETİŞİM:
Eposta: erasmus@ikcu.edu.tr
Dahili: 1321

 

Bilginize sunarız.

 

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi

Erasmus Koordinatörlüğü

Menüyü Kapat